Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie je metodou celostní péče o tělo i duši - jemné, neinvazivní, respektující a citlivé.
Využívá jemný dotek a je jak vynikající metodou hluboké regenerace, tak doplňkem klasických i alternativních léčebných metod. Přesměrovává naši pozornost z "problému" na obnovu sebeuzdravujících sil. Terapie je velice příjemná, propojuje nás s tělem a pomáhá mu, aby si pomohlo samo - biodynamický přístup. 

Při ošetření dostává tělo klienta podporu mimo jiné pro zklidnění nervové soustavy, regeneraci pohybového aparátu (bolesti, spasmy) a harmonizaci imunno-endokrinního systému. Úleva od úzkosti, přetížení a stresu.

Na setkání s kranio jsem u Tebe, Adél, byla zatím celkem 6x. Velké díky za každé. Pokaždé to byl jedinečný zážitek, zároveň všechna setkání tak nějak zapadala do jednoho celku, který mi dává smysl. Je úžasné pozorovat, jak si mé tělo dovoluje jít do stále větší hloubky a vnášet uvolnění do různých částí mého těla - a s nimi spojených témat mého života. Vždy se velmi těším na ty okamžiky, kdy můžu vnímat i ty nejjemnější části svého těla a tělesné pochody, které se mi v běžném denním životě vnímají obtížněji. Díky kranio si také více uvědomuji potřebu více naslouchat svému tělu, ať už např. z úhlu jeho výživy nebo pohybu. Velmi děkuji za tvůj velmi citlivý přístup, který mi dává 100% pocit bezpečí a důvěry, maximální klid a otevřenost. Je plný úcty a pokory k ošetřovanému. Nikdy nevím, jaké další setkání s kranio bude a jaké sebepoznání a léčení přinese, ale vím, že jsem v dobrých rukách, které ví, co v daný okamžik udělat a to mi dává důvěru v každé naše další ošetření.

Lenka Komendová

Čtěte dále:

 • Jak terapie funguje
 • Jak probíhá ošetření
 • Jaké jsou účinky
 • Ceník
 • Jak se připravit na ošetření
 • Adresy v Praze

Více o metodě

Kraniosakrální terapie (Cranio-Sacral Therapy, CST) je jemná, neinvazivní metoda. Ošetření probíhá v oblečení vleže na lehátku a využívá jemný dotek. Pomáhá nám nalézt propojení s tělem a dostat se do stavu hluboké relaxace a regenerace. S tím jde vždy ruku v ruce úleva od fyzického i psychického napětí nebo bolesti, zklidnění a obnova vitality a radosti ze života.

Jak terapie funguje

V našem těle se odráží vše. Jak se o něj staráme, jaký vztah k němu máme a jaké informace jsme si během života "zapsali za uši". Pokud nejsou harmonické, CST je napomáhá rozpustit, dodat potřebné zdroje a přepsat.

CST se vyvinula z kraniální osteopatie, nauky o pohybech kostí. Zakladatel metody Dr. William Garner Sutherland (1873–1954) si povšimnul, že se lebeční kosti jemně pohybují a začal blíže zkoumat působení mozkomíšního moku. Rytmické pohyby našich kostí, orgánů a tkání nazval primární respirací.

CST pomáhá obnovit přirozené proudění tekutin v těle, mobilitu kostí i motilitu tkání (vnitřní dýchání).

Západní medicína přináší poznatky o lidské anatomii a fyziologii, starodávná moudrost Východu zase o energetickém fungování. CST využívá oba přístupy, a proto synergizuje (násobí) jejich přínos. Odráží poznatky současné neurovědy, kvantové fyziky i terapie orientované na tělo (práce s traumatem).

Ošetření je proto psycho- i fyzioterapeutické. Nezaměřuje se na symptomy ani diagnózu. Pomáhá tělu, aby si pomohlo samo.

Účinek je dán především 4 faktory:

 • Relaxace a bezpečí

  Terapie je velice jemná a probíhá v relaxaci. Při ošetření vzniká mezi praktikem a klientem bezpečný prostor. Tělo se necítí se pod tlakem, že "by něco mělo" či "nemělo", ani není jakkoli posuzováno. Má přítomná pozornost funguje jako opora a povzbuzení pro Vaše vlastní sebeuzdravující síly.
 • Volné proudění uzdravujících sil

  Vnímám pomalé, rytmické pohyby tekutin a tkání v těle. Primární tekutinou je mozkomíšní mok. Nejedná se tedy o srdeční tep ani plicní respiraci. Tyto rytmické pohyby, vnímatelné citlivými dlaněmi, jsou projevem oživujících síl, tzv. Dechu života, a nazýváme je primární respirací. Při ošetření dostávají tyto síly povzbuzení a podporu. Dříve či později začínají opět volně proudit. Jakmile tekutiny v těle volně proudí, tělo se samo uzdravuje. Postupně po dílčích částech je harmonizováno vše, co je potřeba.
 • Naslouchání tělu

  Jako klient si celé ošetření řídíte - Váš komfort je to nejdůležitější. Učíte se být sami sobě blíže a naslouchat tělu. Učíte se s ním komunikovat a vnímat jeho pocity. Tuto schopnost můžete využívat každý den a díky ní se lépe v životě rozhodovat.
 • Biodynamický přístup

  Nevykonávám naučený sled hmatů. Naslouchám projevům Dechu života, ladím se na hluboké úrovně bytí a nechávám se jimi vést.

Jak probíhá ošetření

Nejprve se spolu usadíme v útulné konzultační místnosti. Můžete mi sdělit, s jakým přáním přicházíte nebo se na cokoli zeptat.

Následuje ošetření v pohodlném oblečení na lehátku. Nejčastěji ležíte na zádech. Relaxujete a vnímáte své tělo. Dotýkám na různých částech těla: nejčastěji paty, lebka, křížová kost. Proto kraniosakrální terapie. Kranio = lebka, os sacrum = křížová kost. V průběhu spolu komunikujeme o tom, co vnímáte. Každý hmat trvá tak dlouho, jak je potřeba.

V závěru terapie je prostor k integraci, napití se a ukončení.

Kraniosakrální terapie Praha 9 ČakoviceProstory v Praze-Čakovicích
Kraniosakrální terapie Praha 2Prostory na Praze 2 (Ječná)

Jaké jsou účinky

 • psychické zklidnění, uzemnění, hluboká regenerace
 • uvolnění a regenerace měkkých tkání: svaly, orgány, fascie
 • podpora harmonizace a regenerace imuno-endokrinní soustavy
  (hormonální soustava)
 • podpora harmonizace a regenerace centrální nervové soustavy
  (když "máte nervy", stres, něco vás tíží, bere vám energii nebo je toho na vás "moc")
 • podpora harmonizace a regenerace pohybového aparátu
  (úleva, když bolí záda, klouby nebo namožené svaly po sportu)
 • psychická podpora na cestě životem, např. v období proměn, rozhodnutí
 • harmonizace na emoční úrovni (hojení "bolesti na duši")

Nejčastější obtíže, kde CST obzvláště pomáhá

Ačkoli se CST nezaměřuje na symptomy, protože působí celostně, lze uvést, s jakými obtížemi klientům nejčastěji pomáhá:

 • obtíže psychosomatického původu
 • úzkosti, nervozita, stres
 • menstruační obtíže, hormonální dysbalanc
  (nutno doplnit vhodnou stravou a cvičením na pánevní dno, viz kurzy intimní jógy)
 • obtíže v souvislosti s centrální nervovou soustavou
 • bolesti hlavy, žaludku
 • bolesti a spasmy pohybového aparátu, skolióza
 • stavy po výhřezu ploténky, po úrazech (ne bezprostředně)
 • bolesti neznámého původu
 • zánětlivá onemocnění
 • překyselené vnitřní prostředí
  (osvědčuje se terapii doplnit konzumací ječmene a chlorelly Green Ways, lze zakoupit u mne)

Ceník

Ceník jsem seřadila od nejvýhodnější kombinace, tj. dlouhodobý účinek + cenová výhodnost:

 • 1

  [NEJVYUŽÍVANĚJŠÍ] 5 terapií ... 5500 Kč

  5 terapií v rozmezí do 3 měsíců od 1. termínu
 • 2

  1 terapie pro absolventky kurzu Intimní jógy .... 1100 Kč

  Více o kurzech na adelaobermajerova.cz/prozij
 • 3

  1 terapie .... 1200 Kč

Na Vaše ošetření se vždy připravuji dopředu, pracuji s vlastním stavem vnitřního klidu, tento čas však již neúčtuji. Za jeden den mohu provést terapií nejvýše 3 klienty.

 

Jak dlouho trvá 1 terapie a kolik jich je potřeba?

 • 1 terapie trvá 75 min., z toho samotné ošetření na lehátku 50 minut. Pro znatelný dlouhodobý účinek se doporučuje 5 nebo 10 ošetření v řadě. Záleží, s čím přicházíte.

Jak se připravit na ošetření?

 • prosím s sebou volné oblečení, ve kterém se vám bude pohodlně ležet
 • být jen lehce po jídle
 • po terapii si zajistit volnější režim

 

Podmínky využití služeb:
1. Sezení ani kurzy nejsou lékařskou péčí ani ji nenahrazují. Účast na nich je dobrovolná a klient za sebe a svůj zdravotní stav nese veškerou zodpovědnost.

2. Storno služeb:
Nemůžete-li se dostavit na dohodnutý termín sezení, je nutné se omluvit alespoň 24 hodin předem (SMS na tel. 602 688 770), aby se mohl objednat jiný klient. V jiném případě je nutné uhradit plnou částku. Termín a prostory jsou závazně rezervovány pouze pro Vás.

3. Choďte, prosím, na terapie včas, a to 3-5 minut před dohodnutým termínem.

Kdo vás provází

Adéla Obermajerová
Adéla Obermajerová

Dar pro léčivý dotek a práci s tělem jsem v sobě objevila v 11 letech. V dospělosti moje cesta jen přirozeně navázala. Jsem praktik biodynamické kraniosakrální terapie, lektorka v oblasti ženské intimity skrze jógu, cvičení pánevního dna a meditaci. Absolvovala jsem tři celoročních školy tantra jógy pro ženy Mohendžodáro u MUDr. Moniky Sičové a jsem facilitátorka OSHO meditací. Více o mém vzdělání a zkušenostech najdete v záložce Příběh.

Chci se objednat na terapii

Uveďte, prosím, na sebe telefon, preferovanou adresu a dny ošetření (dopoledne / odpoledne). Ozvu se vám s termíny nejpozději do 1-3 pracovních dnů.

Chtělo by to i opečovat se v pohybu? A ne v ledajakém.
Citlivě vedené kurzy intimní jógy a meditace.
>>> Volá mě mé ženství

Adresy

 • Praha 9 - Čakovice,
  Radbuzská 597
 • Praha 2 - Nové Město, Magnolia centrum, Ječná 15

Anebo volejte na tel. (+420) 602 688 770

Od 8 do 16 hodin, v pozdějším čase prosím SMS.
Pokud nezvedám, pošlete prosím také SMS. Ráda vám zavolám zpátky.

Reference

Na setkání s kranio jsem u Tebe, Adél, byla zatím celkem 6x. Velké díky za každé. Pokaždé to byl jedinečný zážitek, zároveň všechna setkání tak nějak zapadala do jednoho celku, který mi dává smysl. Je úžasné pozorovat, jak si mé tělo dovoluje jít do stále větší hloubky a vnášet uvolnění do různých částí mého těla - a s nimi spojených témat mého života. Vždy se velmi těším na ty okamžiky, kdy můžu vnímat i ty nejjemnější části svého těla a tělesné pochody, které se mi v běžném denním životě vnímají obtížněji. Díky kranio si také více uvědomuji potřebu více naslouchat svému tělu, ať už např. z úhlu jeho výživy nebo pohybu. Velmi děkuji za tvůj velmi citlivý přístup, který mi dává 100% pocit bezpečí a důvěry, maximální klid a otevřenost. Je plný úcty a pokory k ošetřovanému. Nikdy nevím, jaké další setkání s kranio bude a jaké sebepoznání a léčení přinese, ale vím, že jsem v dobrých rukách, které ví, co v daný okamžik udělat a to mi dává důvěru v každé naše další ošetření.

Lenka Komedová

Kraniosakrální terapie byla pro mě úplně nová zkušenost. Na prvním ošetření jsem nevěděla, co mám čekat. Z Adélky čiší uklidňující příjemná energie a mohla mi, abych se uvolnila a mohla nacítit své tělo. Překvapující bylo, kolik uložených pocitů je v mém těle. Nechala jsem se provázet Adélkou a dostávala jsem se hloub a hloub spojovala se svými pocity, vjemy, se svým tělem. Nádherně jsem se uvolnila a na spoustu věcí nahlédla skrze tělo z úplně nového pohledu. Děkuji ❤

Lucie

Terapie mě překvapila svou jemností a něžností. Adelin jemný dotek byl přímo hojivým balzámem.. Nejprve jsem cítil v těle napětí, ale postupně jsem se krásně uvolňoval.

Petr