Ve zkratce o Adél

Adéla je lektorka v oblasti ženské intimity skrze intimní jógu a meditace. Specializuje se na jemnou (jin) jógu se zaměřením na pánevní dno a centrum hara. Je certifikovaná facilitátorka OSHO aktivních meditací a praktik biodynamické kraniosakrální terapie.

Velmi citlivá žena, která pomáhá ostatním citlivým ženám tuto kvalitu prožívání uznat, ocenit a naučit se o sebe pečovat.

"Dar pro léčivý dotek a práci s tělem jsem v sobě objevila ve svých 11 letech při návštěvách biotroničky Miluše Radimcové. V dospělosti moje cesta jen přirozeně navázala."

K józe a meditaci ji poté za dob studií v roce 2007 přivedl náhodně vybraný „tělocvik“ - a vznikla láska na celý život. Kromě anglistiky a nederlandistiky na filosofické fakultě Masarykovy univerzity tak vystudovala 3 celoroční školy tantra jógy pro ženy Mohendžodáro u MUDr. Moniky Sičové. Prošla nespočtem kurzů hatha jógy a osobního rozvoje. V roce 2016 doplnila svou praxi o jin jógu a práci s harou. Nejvíce ji v tvorbě ovlivnila jóga v pojetí Taťány Ametové (CZ), Adriene Mishler (USA) a Kassandry Reinhardt (CAN).

Intimní prostor ženy je Adéliným autorský kurzem, který prohlubuje ženskou intimitu. Jeho misí je zprostředkovat ženám intimní jógu jako jednoduchý, blahodárný rituál pro zklidnění, zdraví i potěšení. Učí ženy jednoduchá cvičení, jak být sobě blíž a poskytnout sama sobě prostor - ať už to je 1 lekce týdně, 5 minut denně anebo prodýchání bříška, než skočí zelená.

Intimní prostor ženy spojuje jemný a jinový styl jógy, zaměřený na zdravé pánevní dno a hluboký stabilizační systém, s meditací a sebe-ošetřením dotykem. Zklidňuje nervový systém, harmonizuje hormonální soustavu a kultivuje uvolnění i oporu ve středu těla. Tu pak snáze nacházíme i v životě.

Adél píše články o moudrosti těla a připravuje publikaci o pánevním dnu - ženském pokladu ukrytém mezi nohama.

Mimo tuto praxi se nadále věnuje své původní profesi - koučinku angličtiny, učení a paměti. Tlumočí a překládá texty z oblasti osobního rozvoje.

Více o Adél

"Nejvíce mě v životě baví nalézání prostoru, kde je mi dobře - ať už je to můj vnitřní prostor anebo společnost. Můj příběh vede od úzkostné a nemocné vysokoškolačky ke zdravé ženě, kterou jsem dnes. Miluji ovoce, zeleninu, ječmen a čaj. Ve volném čase jsem jako doma u vody, kolem ohně či na procházce přírodou. Mám ráda tanec a šamanské bubnování.

Můj příběh mi ukázal, že v nás a kolem nás existuje síla, která se o nás stará. Je zajímavé, učit se s ní spolupracovat. Často tolik věříme, že se máme v životě bát nebo se někam hnát - a přitom to tak vůbec není. Je zajímavé zjišťovat, jak nastavení mozku na úzkost a strach můžeme postupně změnit ve stav důvěry a zklidnění.

Nejprve uvádím své vzdělání a zkušenosti, pak více z mého příběhu."

Na Masarykově univerzitě jsem vystudovala magisterský obor Překladatelství anglického jazyka a Nizozemský jazyk a literaturu (2012). Dále od roku 2008:

 • 2016 - Kraniosakrální terapie I a II, biodynamický přístup, Zdeňka Ocelíková
 • Od 2017- Kraniosakrální biodynamika - kontinuální vzdělávání individuálně, Michaela Lamana Mazáčová, BCST
 • 2010-2013 - Tantra jóga pro ženy - Mohendžodáro, OSHO meditace a masáže,
  MUDr. Monika Sičová, Meditační centrum Lažánky
 • 2012 - Metodický výcvik Tantra jógy pro ženy, MUDr. Monika Sičová
 • 2012-2013 - Tantrický výcvik, Igor Samotný a Alice Nováková, Meditační centrum Lažánky
 • 2016 - Intimní masáže - Jóni a lingam, Denisa Palečková a Richard Vojík
 • 2017 - Letní škola Probuzení síly citlivosti - kultivace kvalit velmi citlivých lidí, Elena Herdieckerhoff
 • 2016 - Manifestuj, online kurz, Sarah Prout a Sean P. Simpson
 • 2016 - Jóga, online kurzy Adriene Mishler (USA) a Kassandry Reinhardt (CAN)
 • 2015-2016 - Hatha jóga, Taťána Ametová, Joga Joy Centrum
 • 2015 - Facilitační výcvik OSHO meditací, Vatayana, OSHO International Foundation
 • 2015 - Intimní gymnastika - Cvičení na pánevní dno, Surya Cinzia Donnoli 
 • 2015 - Tantra pro ženy, Alice Nováková, Meditační centrum Lažánky
 • 2014 - Měsíční chýše - Rituál první menstruace, Tamara Melissa
 • 2014 - 2015 - Walk With Me Now - komunita pro podporu osobního růstu. Online platforma, Inelia Benz (6 měsíců)
 • 2014-2016 - Zelené potraviny a léčivá výživa, praxe, semináře a konzultace, Green Ways
 • Od 2008 - Hatha jóga

Další oblasti zkušenosti:
Somatic Experiencing® - práce s traumaty & Deep Imagery (2016-2017)
Emotional Healing Program, Artie Wu (2017)
Vaginální mapování (2015)
Kraniosakrální biodynamika (2011-2012 & 2014)
Dornova metoda & Spirální mobilizace (2011-2012)
Psychoanalýza (2008-2011)

Učiteli je mi každý den mé tělo, příroda, mezilidské vztahy a každé jednotlivé setkání s Vámi, klienty.

Můj příběh

Dar pro léčivý dotek a práci s tělem a pohybem jsem v sobě objevila ve svých 11 letech při návštěvách biotroničky paní Miluše Radimcové. V dospělosti moje cesta jen přirozeně navázala.

Tehdy to zkrátka nešlo jinak. Tělo mě tělo zgruntu začalo upozorňovat, abych se sama sobě věnovala 🙂

Záhy po mých 22. narozeninách se už totiž nevysvětlitelné úzkosti, s nimiž jsem obcházela psychology a psychiatry, nedaly snést. Sice mne velice bavilo a obohacovalo studium anglistiky a nederlandistiky, ale v životě za branami filosofické fakulty jsem se cítila zoufalá, uzavřená, nedobrá, v jakémsi nevysvětlitelném vězení - s pocitem, že tu nejsem na světě správně. Dalším budíčkem byly menstruační bolesti, chronické bolesti žaludku, záněty močových cest a autoimunitní onemocnění štítné žlázy.

Neúnavně jsem však hledala cestu z tohoto stavu ven.

A nalezla jsem ji.

Cesta uzdravení začala na zajímavém setkání.

Víte, slečno, že to, co prožíváte, není všechno?,“

usmál se tehdy na mne a v očích měl zajímavé jiskřičky. „Vaše mysl je jako ledovec. Uvědomujete si teď jenom špičku. Ponořte se hlouběji.“

Dal mi v ten moment obrovskou naději!

„Aha, takže ono může být něco víc? blesklo mi hlavou.

Stěny místnosti, v níž jsme seděli, jako by se najednou rozsvítily. Na cestě ze setkání s tímto člověkem jsem pochopila, že jsem zkrátka po cestě mého dospívání upozadila nějaké své části - ty zdravé.

Není to ale moje vina ani ničí jiná. A to nejúžasnější - že je mohu opět najít.

Možná mohu i já být zdravá a šťastná.. Probudila se ve mně zvědavost.

Potkala mne dlouhodobá psychoanalytická terapie a o rok později se přidala i pozornost k tělu, jóga, tantra, meditace, dále kraniosakrální biodynamika. Ruku v ruce s fytoléčbou i léčivou výživou. Prošla jsem nespočtem kurzů, seminářů a terapií, které mi všechny pomohly (vybrané jsem uvedla výše). Jimi začala moje hluboká životní proměna.

Postupně jsem zjistila něco příjemného: měla jsem to jenom v sobě popletené 🙂 Mé vnitřní vězení zmizelo a proměnilo se v prostor.

Začala jsem nacházet své zdroje. Stalo se pro mne prioritou, napojit se na svou sebelásku a vytvářet si pro sebe takové podmínky, aby můj nervový systém mohl dokončit cokoli, co možná z minulosti zůstalo nedokončené.

Sebeuzdravovací a regenerační schopnost našeho systému je úžasná - pokud mu k tomu vytvoříme podmínky a dodáme potřebné zdroje, které možná v minulosti chyběly. Pokud se jednoduše to, jak se cítíme, stane pro nás tím nejdůležitějším.

Svou hloubku a citlivost jsem začala používat pro zdraví a tvořivost, namísto sebedestrukce. Rozpomněla jsem se na svůj dar, objevený v 11 letech, předávat stav vědomí, který vede k sebeuzdravení.

Jdeme na to z centra těla - pánevní dno a hara. Učíme se být ve svém vnitřním prostoru, nastavit si zdravé hranice a používat svou životní energii. Jednoduše řečeno - být si blíž.

Proměnilo se i mé podnikání v anglistice. Z běžných kurzů anglického jazyka se vyklubal koučink, který propojuje učení s osobním rozvojem (Lotus English, od 2013).

O svůj dar práce s tělem a meditací se dělím od roku 2012 prostřednictvím kurzů, terapií, článků.

Dá se říci, že nejvíce mě v životě zajímá přirozenost a jednoduchost bytí. Jak mohu prožívat vnitřní rovnováhu, která je příjemná a udržitelná. Nehledejme smysl života, žádný není, říkával Osho. To my mu ho musíme dát 🙂

Sebeláska a vycentrovanost je samozřejmě i pro mne nadále zajímavou, krásnou výzvou na celý život 😉 I já někdy padám na svá krásná ústa. Nejsem dokonalá, někdy se zapomenu. Říkám si ale, spíš než dokonalost, to radši sluníčko a nohy na stůl. Vždy mi přijde podpora a chuť jít dál. Protože co všechny ty krásné obzory, které teprve čekají na objevení?

Intimní prostor ženy

Kurz rozvíjející ženskou intimitu.
Intimní jóga a aktivní meditace.

Volá mě mé ženství