Poklad ukrytý
mezi nohama

Moudrost ženského lůna
a pánevního dna

 • Jsou období, kdy ti chybí ukotvení, klid a radost z milování abys hledala lupou?
 • Láká tě prohloubit spojení s moudrostí tvého lůna a pánevního dna skrze ověřený program citlivé péče na devět dní, týdnů nebo měsíců, vtělený do knihy?
 • Chceš zažívat intimitu jako uvolněnou, sebeléčivou zkušenost?
„Kniha je hluboká studna.”
Anna
„Není to jen tak ledajaká kniha. Je to Poklad. Pořád ji chci mít nablízku.”
Eva

Jemným provázením po devět týdnů nebo měsíců ti „Poklad“ pomůže radikálně zpomalit, trávit hluboký čas se sebou
a navrátit se ke své vnitřní životní síle, ukryté v pánevním dnu.

"Děkuji za všechno, mám knihu, cvičím, je to neuvěřitelné, je mi o tolik lépe - na duši i na těle! Program jsem si poprvé udělala, když byly děti na táboře. Od té doby mě stále provází."
Líba

Kniha sestává z Úvodu, čtyř částí a dvou příloh.

 • Úvodní část - Skutečná intimita
  Pánevní dno není vidět. Proč se jím tedy zabývat? Co znamená intimita? Jedná se pouze o fyzickou sexualitu?
 • První část - Návrat k sobě a k vnitřní životní síle
  Podíváme se na základní princip citlivé práce s tělem; a v čem spočívá zdraví a pohoda.
 • Druhá část - Seznamujeme se s devítidenním kurzem
  Jak k sobě během praktikování přistupovat? Uděláme si přehled, jakých pět aktivit nás každý den programu čeká. Vysvětlíme si, jak nás ovlivňuje podvědomí a jak se toto téma váže k rituálu prvního dne i k afirmacím obecně. Poznáme přínos všímavosti (mindfulness). Jakým způsobem nejlépe kurz absolvovat? Není třeba po sobě chtít dokonalost. V závěru si uděláme praktický seznam věcí, které budeme potřebovat. Tipy, jak a na kdy si naplánovat začátek.
 • Třetí část - Ženské lůno v souvislostech
  Dny nebo týdny před samotným programem. Vyprávím příběh ženské pánve tak, jak bych to sama před lety potřebovala. Díky tomto modulu budeme vybaveny zajímavostmi a poznáním, abychom si svou ženskou expedici co nejvíce užily. Půjdeme po stopách vědění o ženském lůně. Objevíme souvislosti západního poznání i východních tradic. Záměrem, proč děláme cokoli v této knize, je prohloubit vztah sama k sobě.
 • Čtvrtá část - Devítidenní program
  Do knihy vtělených devět kurzových dní, s pěti úkoly pro každý den, nabízí laskavou, jemnou péčí o lůno na devět dní, týdnů nebo měsíců. Zasvětí tě do technik, rituálů a cvičení. Autorský koncept "Intimní jógy pro ženy" Adély Obermajerové spojuje aktivaci pánevního dna, hatha tantra jógu, fluidní pohyb, dotek, dech a meditaci. Cvičení jsou jemná, jednoduchá, a přitom působí do hloubky. Prolíná se jimi respekt k tělu jako moudrému mystériu, přirozeně stvořenému k prožívání příjemna. Kniha je tak průvodkyní, s kterou můžeš kráčet po boku ve skutečnosti mnoho let a při každém čtení ti odkryje zase něco nového.
 • Příloha I - Přehled dní a úkolů Devítidenního programu
 • Příloha II - Afirmace: Čarujeme se slovy
  Samostatný bonus vtělený v závěru. Odhalíme roli vědomé a podvědomé mysli. Ukážeme si, jakou moc mají slova a naučíme se, jak na to, aby afirmace skutečně měnily podvědomí a nebyly jen jedním uchem tam a druhým ven. Skvěle poslouží v průběhu devítidenního programu, i kdykoli poté.

Adéla Obermajerová

Říkají o mně: „Adélčin dar je předávat ticho“ nebo „Tak jemná, a přitom v ní tolik síly.” „Indiánka. Slovanská jogínka. Ztělesňuje ticho, klid a jemnost, a zároveň je duše divoká.”

„Abych uzdravila tělo i duši, nemusela jsem se stát dokonalou. Zjistila jsem ale, že v mém těle je ukrytá moudrost, která mě může životem hezky vést. Od nemoci ke zdraví, z intelektuálního prostředí univerzity do meditačních center i zpět do rodného kraje. Na venkov a do lesů, kde jsem našla kořeny i samu sebe.“

Deset let provází ženy. Zakladatelka programu Intimní jógy pro ženy. Absolvovala výcviky hatha a tantrické jógy pro ženy, OSHO meditací, kraniosakrální biodynamiky a mnohé semináře bodyworku. Věnuje se psaní, vytváří online ženský cyklus a poskytuje ošetření kraniosakrální biodynamikou.

 • Kniha se zabudovaným domácím programem intimní jógy přináší dlouhodobý užitek.
 • Není určena pouze k jednorázovému přečtení skrze mysl, abys ji pak odložila do poličky. Obsah pro tebe bude hluboce účinkovat. Vnímej své tělo, inspiruj se úkoly a pozvánkami: vše ve svém tempu, s potřebnými pauzami na integraci prožitého.
 • Prověřeno ženami. Moje vlastní cesta, praxe a poznání se vinou již čtrnáct let. Zkušenosti žen, které od roku 2012 procházejí mými kurzy a sezeními.
 • Hmatatelný energetický otisk přináší podporu a léčení.
 • Dobře se orientuji ve fázích a vývoji ženské cesty. Ptej se ve skupině, pokud cokoli potřebuješ.
 • S každým dalším opakováním přinese hlubší změnu.
 • Získáš praktická cvičení a rady pro účinnou prevenci inkontinence, poklesu dělohy, kvasinek, zánětů, hormonální dysbalance a dalších ženských potíží v pozdějším věku v důsledku toho, že se o sebe nestaráme.
 • Naučíš se dočerpávat vitální energii čchi do ledvin a uvolňovat a ovládat skryté svaly.
 • Budeš velice jemně léčit emoční aspekt intimity: to je třeba dřívější nešetrné zacházení u lékaře, porodníka, od partnera nebo od sebe sama. Ať už šlo o slova nebo fyzickou manipulaci, byť mnohdy v dobrém úmyslu dotyčného. Tyto emoce se často ukládají do svalů a orgánů. Toto vše jemně dovedeme z tkání uvolňovat.
 • Skutečná blízkost a láska, kterou toužíme zažívat ve vztazích, začíná nejprve u nás samých.
  To je pro mě pravý význam slova intimita. Získáš nástroj k práci se svým podvědomím. Tělo je propojené s myslí a emocemi. Přeměníš-li, jak se sebou v hlavě mluvíš, promění se i události a vztahy v tvém životě. Začneš přitahovat láskyplnější situace a vztahy. Ano, to vše je ve tvých rukou.
 • Dáš svému tělu cvičení k probuzení energie pro svůj život a to, co máš ráda.
 • Kniha je uměleckým dílem pro tvůj domácí oltář. Obsahuje umělecké fotografie lůna autentických, nevyumělkovaných českých žen z dílny fotografky Anety Lacamy.
 • Kniha provází celistvým kurzem.

„Byly by nutné desítky a desítky hodin sezení se mnou, než bych ti byla schopná předat to,
co v „Pokladu”.

A potom... Až se budeš milovat nebo jen tak uvolněně sedět a budeš cítit tu hloubku vztahu a propojení, bude to tak křehké i pevné... nádherné, jak sis ani neuměla představit, že může být, to tam bude odhodlávání se, zda jsi měla do toho jít.”

-- S láskou Adél a celý tým žen i mužů, který se na „Pokladu” podílel.

"V knize je tolik moudrosti a lásky. Vše chci praktikovat a naučit se. Vždy mi překvapí hloubka informací a něžnost sdělení."
Šárka
„Knihu nejde číst „normálně" 🙂 Je natolik aktivační, že vždy přečtu odstavec a hned cítím, jak reaguje moje tělo a čerpá z ní nové léčivé zkušenosti."
Jíťa
"Musím ti napsat, že tvé vysvětlení hluboké vrstvy pánevního dna je dokonalé! Díky němu jsem si dokázala vytvořit představu, která mi velice pomáhá při cvičení. Pak jsem vůbec netušila, že pánevní dno může být nejen povolené, ale i stažené."
Šárka Š.
“Není to jen tak ledajaká kniha. Toužím po tom mít jí poblíž sebe, dívat se na ni, pohladit ji, náhodně ji na některé stránce otevřít a přečíst si, co mi zrovna chce říct. Když jsem si ji přinesla domů, vzala jsem si ji před spaním do postele. Listovala jsem si v ní, četla, i nějaká ta slzička ukápla. Patříš...k tomuhle slovu jsem se neustále vracela. Patříš....Ano, měla jsem pocit, že někam patřím. Cítila jsem z knihy takovou úžasnou, léčivou, klidnou energii, že jsem ji nemohla odložit. A k těm krásným fotkám - nikdy by mně nenapadlo, že si budu s takovou úctou a pokorou prohlížet ženská lůna...Prohlížím si je a mám pocit, jako by něco vyjadřovaly, jedna mi připomíná matku, jedna šamanku, jedna milenku, jiná nevinnou pannu. A je tam jedna, která mně právě teď nejvíc přitahuje, přemýšlím, co mi asi chce sdělit…”
Líba
"Zatím jsem ji ten tak prolistovala, ale už to samo o sobě stačilo, aby mi do očí vhrkly slzy. Není to jen tak ledajaká kniha. Je to Kouzlo, Portál, sama k Sobě, k Posvátnému Ženství. Měla jste pravdu, když jste psala, že jde i o prostorový zářič. Je to Poklad. Pořád ji chci mít nablízku. Cítím, že i my dvě jsme jako ženy hluboce propojeny, ačkoliv jsme se nikdy fyzicky nesetkaly."
Eva
"Tato kniha je hluboká studna. Krásné tvrdé desky. Šperky na ženském těle jsou pokocháníčko."
A.
„Kniha mi opravdu moc pomohla! Po druhém porodu jsem byla celá v křeči a ještě jsem to aktivně zhoršovala cviky na pánevní dno, co mi doporučoval můj gynekolog. Už po prvním dnu uvolňování podle programu v knize jsem cítila uvolnění jako snad nikdy předtím. Došla jsem do fáze, kdy úplně bytostně cítím, že se potřebuju věnovat sama sobě, dát si po dlouhé době péči a pozornost a rozvíjet se jako žena."
Hanka
Pomalu "Poklad" učítám, jako bych ukusovala nekonečný dortíček, který mě sladce hladí. Moc si ho užívám!!
Šárka
"Mému tělu to dělá nevýslovně dobře, vždycky cítím, jak je to přesně to, po čem touží, abych mu dodávala - a tak dodávám. Jsem také hypersenzitivní, pracuji s lidmi, a pokaždé, když skončím, jdu si zacvičit, což udělá takový úžasný předěl, kdy úplně vypnu a jen jsem. Děkuji vděčně za to, co jsi vytvořila."
Veronika
Adélka zve k objevení Pokladu ukrytého mezi nohama.. Jedině tehdy, když víte, že v té nejintimnější oblasti sídlí jádro vašeho bohatství, tomu nejspíš porozumíte. Slovy se to těžko popisuje, je potřeba to opravdu zažít.
Adéla Novákováwww.zivotbezhormonalniantikoncepce.cz
„Teď už vím, proč mi bylo po celý týden tak dobře – byla jsem „vyladěná“ na sebe. Každodenním propojením se s tělem a jóni jsem se dostávala k sobě – do prožívání v těle. Poslouchala jsem pocity, které mi mé ženství sdělovalo. Uvědomila jsem si každodenním opečováním se, jak málo času jsem před tím své ženě v sobě věnovala. Těšila jsem se „na svůj čas“ jako na rituál. Cítím, že si programem podle knihy určitě projdu znovu. S vděčností za takovou ženskou podporu vřele doporučuji dalším ženám."
Lucie Kubíčkoválektorka na volné noze

Devítidenní program vtělený do knihy:
9 kurzových dní,
5 úkolů v každém z nich,
plně individuální načasování

Intimní jóga pro ženy

Cvičení pro uvolnění a aktivaci sexuální (plodné, tvořivé, životadárné) síly pánevního dna a dělohy. Blahodárné pro celou hormonální osu, podporuje plodnost, zdravý menstruační cyklus. Zklidňuje nervový systém. Léčí a předchází inkontinenci. Navrací, rozšiřuje a prohlubuje náš přirozený orgasmický potenciál a radost ze života. Přehledně popsáno krok po kroku.

Afirmace pro zdravý vztah sama k sobě

Naučíš se jemně a zábavně pracovat se svým podvědomím tak, aby v životě pracovalo pro tebe, a ne proti tobě. Žádné prázdné formulky ani teror jménem pozitivní myšlení, ale pochopíš, jak funguje podvědomá mysl. Vysvětlím polopaticky, jak to udělat, aby to nebylo jen jedním uchem tam, druhým ven. Pečlivě vybrané afirmace oslovují ten úplný základ šťastné existence, kterým je přijímání sebe sama. Jen to není tak snadné udělat, jako říct. Proto tu je tato část.

Inspirace ke cvičení daného dne

Pomedituj si nad tématem, které se váže ke cvičení, i ve chvilkách během dne. Jindy získáš rituál pro tělo nebo tipy na obměnu cvičení pro pokročilé. Pomůže ti zůstat napojená i v hektickém dni a maximalizuje užitek cvičení.

Všímavá procházka: Terapie přírodou

„Ty nejkrásnější věci na světě bývají jednoduché a úplně zdarma,“ říká Paolo Coelho. Terapie přírodou se mezi ně řadí. Zapojíme smysly a dáme zajímavou výzvu vlastní mysli. Ideální i pokud se domníváš, že ti „meditování“ nejde. Můj přístup je hravý, osvícení nevyžaduje, a přesto jde do hloubky.

Deník

Pár řádek, a jaké udělají divy! Deník je terapeutický nástroj pro integraci prožitků daného dne. Otázky ti svou formulací pomohou den uzavřít a nechat působit. Ideální je psát těsně před usnutím, aby v průběhu noci tvé podvědomí mohlo nové myšlenky zpracovat a nabídnout řešení. V nabídce je i varianta pro nepsavce.

Obsah knihy a úvodní část?
Tady jsou.
Volně k seznámení.

27 stran, které tě zavedou do těla a poznáš, jestli je tato průvodkyně i pro tebe.

Často kladené dotazy

Kniha tedy provází domácím kurzem? Jak to funguje?

Ano 💎 Kniha je průvodkyní, hlubokým sdílením, orákulem, léčivým energetickým zářičem i uměleckým dílem v jednom. Staneš se expertkou na svou jóni a vše, s čím souvisí. Čtvrtou částí je domácí program jemné péče o lůno, pánevní dno i ženskou duši. Procházíš si jím ve svém tempu, tak jak potřebuješ. Zároveň je velmi vítáno, když s námi budeš mít chuť sdílet v uzavřené skupině "Intimní prostor ženy". Můžeš se na cokoli doptat a vědět, že programem procházíme spolu, jen každá jsme možná v jiném úseku cesty.

Kolik času si mám denně vyhradit?

15--60 minut každý den, podle chuti a možností. Ideální je hodina. Záleží na tom kterém "úkolu" nebo inspiraci.

Co když na kapitolu daného dne potřebuji více času?

To je úplně v pořádku. Jednoduše si kapitolu rozdělíš do více dní. Jeden kurzový den tak může trvat kalendářní týden. Například jeden den se se cvičením seznámíš, druhý den opakuješ, ve třetím si projdeš inspiraci.... Důležitá je jen kontinuita dní.

Mám zdravotní téma a chci se nejprve poradit o vhodnosti.

Velice ráda poradím a i ostatní ženy ti mohou napsat svou zkušenost. Třeba řešily to samé. Napiš prosím dotaz do uzavřené facebookové skupiny "Intimní prostor ženy". Samozřejmě mi ale můžeš napsat i soukromě na info@adelaobermajerova.cz. Pokud však dáš dotaz do skupiny, i ženy v budoucnu se k tvé otázce budou moci zpětně dostat a čerpat z ní.

Nemám / mám zkušenost s podobnými programy a cvičením. Je kniha i pro mě?

Naprosto určitě. Kniha svým obsahem a domácím programem vytváří jedinečný celek. Využijí ji jak úplné začátečnice, tak i velmi pokročilé ženy. S každým dalším opakováním se pak zkušenost prohlubuje. Kdyby cokoli, můžeš se doptat v naší skupině.

Kniha je průvodkyní, důvěrným sdílením, orákulem, léčivým energetickým zářičem i uměleckým dílem v jednom.

Aneta Lacama v knize představuje

Léčivé fotografie lůna

Mohu pomoci s objednávkou či se potřebuješ na něco doptat?
info@adelaobermajerova.cz