Vnitřní prostor a láska v nás

Od úzkostí a autoimunitního onemocnění ke zdraví a vděčnosti

Dar pro terapeutickou práci s tělem jsem u sebe objevila ve svých 11 letech při návštěvách biotroničky. V dospělosti moje cesta jen přirozeně navázala. Jak se tomu stalo vypráví tento příběh..

Tehdy to zkrátka nešlo jinak. Tělo mě tělo zgruntu začalo upozorňovat, abych se sama sobě věnovala..

Záhy po mých 22. narozeninách se už totiž nevysvětlitelné úzkosti, s nimiž jsem obcházela psychology a psychiatry, nedaly snést. Sice mne velice bavilo a obohacovalo studium anglistiky a nederlandistiky, ale v životě za branami filosofické fakulty jsem se cítila zoufalá, uzavřená, nedobrá, v jakémsi nevysvětlitelném vězení - s pocitem, že tu nejsem na světě správně. Dalším budíčkem byly menstruační bolesti, chronické bolesti žaludku, záněty močových cest a autoimunitní onemocnění štítné žlázy.

Neúnavně jsem však hledala cestu z tohoto stavu ven.

A nalezla jsem ji. V poznávání a nacházení sebe sama.

Začalo to vše na zajímavém setkání.

Víte, slečno, že to, co prožíváte, není všechno?,“

usmál se tehdy na mne a v očích měl zajímavé jiskřičky. „Vaše mysl je jako ledovec. Uvědomujete si teď jenom špičku. Ponořte se hlouběji.“

Dal mi v ten moment obrovskou naději!

„Aha, takže ono může být něco víc? blesklo mi hlavou.

Stěny místnosti, v níž jsme seděli, jako by se najednou rozsvítily. Na cestě ze setkání s tímto člověkem jsem pochopila, že jsem zkrátka po cestě mého dospívání upozadila nějaké své části - ty zdravé.

Není to ale moje vina ani ničí jiná. A to nejúžasnější - že je mohu opět najít.

Možná mohu i já být zdravá a šťastná.. Probudila se ve mně zvědavost.

Potkala mne dlouhodobá psychoanalytická terapie a o rok později se přidala i pozornost k tělu, jóga, tantra, meditace, kraniosakrální biodynamika. Ruku v ruce s fytoléčbou i léčivou výživou. Prošla jsem nespočtem kurzů, seminářů a terapií, které mi všechny pomohly (vybrané uvádím zde). Jimi začala moje hluboká životní proměna.

Postupně jsem zjistila něco příjemného: měla jsem to jenom v sobě popletené:) Mé vnitřní vězení zmizelo a proměnilo se v prostor.

Začala jsem nacházet svou vnitřní sílu, sama sebe. Stalo se pro mne prioritou, napojit se na svou sebelásku a vytvářet si pro sebe takové podmínky, aby můj nervový systém mohl dokončit cokoli, co možná z minulosti zůstalo nedokončené.

Sebeuzdravovací a regenerační schopnost našeho systému je úžasná - pokud mu k tomu vytvoříme podmínky a dodáme potřebnou oporu, která možná v minulosti chyběla. Pokud se jednoduše to, jak se cítíme, stane pro nás tím nejdůležitějším, máme téměř vyhráno, a minimálně dojde ke zlepšení. Zbytek je o času a trpělivosti.

"Ne-moc je signál těla. Nasloucháme mu, nebo je pořád něco důležitějšího, než mé tělo a mé pocity?"

 

Svou hloubku a citlivost jsem začala používat pro zdraví a tvořivost, namísto sebedestrukce. Rozpomněla jsem se na svůj dar, objevený v 11 letech, kterým je dotek. V roce 2012 jsem vstoupila na veřejnost a začala sdílet vše, co mě těší a inspiruje na cestě sebeuzdravení a moudrosti těla.

Jako klíčové považuji cvičení pro pánevní dno a vitální energetické centrum těla, hara. Učíme se navázat kontakt s tělem, nastavit si v životě zdravé hranice a používat svou vlastní energii. Jóga i kraniosakrální biodynamika přináší epigenetické změny v našich buňkách a doslova proměňují způsob, jaký reagujeme na stres.

Proměnilo se i mé podnikání v anglistice. Z běžných kurzů anglického jazyka se vyklubal koučink, který propojuje učení s osobním rozvojem (Lotus English).

Od roku 2012 provázím živé kurzy, publikuji články & videa. V roce 2017 jsem vytvořila 7denní domácí (elektronický) kurz pro ženy Poklad ukrytý mezi nohama - Proč a jak si hýčkat své pánevní dno. Individuálně poskytuji terapie.

Dá se říci, že nejvíce mě v životě zajímá přirozenost a jednoduchost bytí. Hojnost jako podstata života. Napojení se na vnitřní sílu, která vytváří i realitu vnější. Jak mohu prožívat vnitřní rovnováhu, která je příjemná a udržitelná. Nehledejme smysl života, žádný není, říkával Osho. To my mu ho musíme dát.

Sebeláska a vycentrovanost je samozřejmě i pro mne nadále zajímavou, krásnou výzvou na celý život. I já někdy padám na svá krásná ústa. Nejsem dokonalá, někdy se zapomenu. Říkám si ale, spíš než dokonalost, to radši sluníčko a nohy na stůl. Vždy mi přijde podpora a chuť jít dál. Protože co všechny ty krásné obzory, které teprve čekají na objevení?

Kraniosakrální biodynamika

  • Záda a pohybový aparát

  • Láskyplné zklidnění nervů, vhodné při stresu a úzkostech

  • Emoční uzdravování, uzdravení traumatu

  • Hormonální rovnováha (ženská onemocnění, štítná žláza)

  • Hluboká regenerace

  • Spojení sama se sebou

  • Nezaměřuje se na symptomy ani diagnózy,
    pracuje se sebe-uzdravujícími schopnostmi těla :)