Kdo jsem?

 „Adélčin dar je předávat ticho,“ říkají o mně.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Princezna indiánka. Ztělesňuji ticho, klid a jemnost, a spolu s tím je moje duše divoká. Stejně jako ta tvá.

Abych našla svou sebelásku a uzdravila tělo, nemusela jsem se stát dokonalou. Zjistila jsem ale, že v mém těle je ukrytá moudrost, která mě může životem hezky vést.

Baví mě prozkoumávat a nalézat prostor uvnitř sebe, kde se mohu cítit dobře. Zdá se, že díky tomu zažívám ve svém těle i životě častěji přirozenou radost a potěšení. Ne ani tak jako emoce, ale jako klidné napojení sama na sebe.

Sdílím inspiraci především pro tvou vlastní jedinečnou cestu a předávám jen to, co sama žiji, studuji a objevuji. Od roku 2009.

Intuitivní empatik & senzitivní žena

Narodila jsem se v první vlně indigových dětí, s darem citlivosti (v angl. Highly Sensitive Person). Nervový systém nám, kteří jsme HSP (15-20 % populace), umožňuje vnímat a zpracovávat podněty detailněji, barevněji a intenzivněji, než je v běžné. Přináší to schopnosti a výhody, ale i nevýhody. Například mám jemné uši citlivé na hluk :-)

Ve světě, který není vidět, se pohybuji snadno a lehce.

Vidím a vnímám Bytost od fyzické úrovně těla, přes mysl, emoční a energetickou úroveň (pocity a emoce, mentální nastavení) až k přítomným silám zdraví a vitality.

Díky prostoru, který vytvářím, se klient rozpomíná
na vlastní vnitřní spojitost a celistvost, neboli zdraví a lehkost.

Přirozeně ráda pracuji s dalšími citlivými. Pomáhám jim tuto kvalitu prožívání uznat, ocenit a naučit se o sebe pečovat.

Společenský introvert

Soukromí a čas v tichu a o samotě jsou pro mě důležité. Ať už sama se sebou, nebo s milovaným blízkým člověkem. Úplně stejně mám ráda i společnost, hudbu, tanec, zpívání, bubnování. Vybírám si však raději menší skupinky. Naplňuje mě, vytvářet vztahy založené na respektu, radosti a sounáležitosti. Vždy ale začínám sama od vztahu sama k sobě :-)

Dávají mi smysl vztahy, ve kterých se vzájemně podporujeme, poznáváme lépe sami sebe díky bytí s druhým. Tvoříme spolu a pomáháme si "vylaďovat" se na radost a vděčnost. Věřím, že ty jsou úplným základem šťastné existence - a není to žádný teror jménem "pozitivní myšlení" ;-)

Přírodaholik

Odmala vnímám harmonii jak ve vnitřním ekosystému člověka (tělo-mysl-emoce), tak ve vnějším (přírodní ekosystém, krajina). Všímám si, co ji rozlaďuje, a co naopak umí obnovovat a udržovat. Jsem jako doma na pláži u vody, kolem ohně, v lese, na procházce přírodou. Nejbližší je mi život v ekovesnici a domov v souladu s přírodou. Miluji zvířata. Ráda cestuji do slunečních krajin, ovšem ne turisticky, ale pomalu, klidně, beze spěchu.

Stravuji se vegansky a bezlepkově, občas zařadím domácí vejce a sýr. Skoro každý den posbírám pár odpadků a sama se snažím nevytvářet zbytečný odpad.

Jak jsem k tomu všemu přišla?

Abych nalezla, co dělám dnes, žila jsem 8 let v Brně. Tam to všechno začalo.
Můj příběh mi ukázal, že v nás a kolem nás existuje síla, která o nás pečuje. Je zajímavé, učit se s ní spolupracovat. Často tolik věříme, že se máme v životě bát nebo se někam hnát - a přitom to tak vůbec není. Je zajímavé zjišťovat, jak nastavení mozku na úzkost a strach můžeme postupně změnit ve stav důvěry a zklidnění.

Číst příběh: Vnitřní prostor a láska v nás: Od úzkostí a autoimunitního onemocnění ke zdraví a vděčnosti

Jaké metody používám?
3+1 oblastí studia/výuky

 

 • Vědomý dotek - Kraniosakrální biodynamika

  Dar uzdravujícího doteku jsem objevila v 11 letech při návštěvách biotroničky.
  V dospělosti moje cesta přirozeně navázala.
  Více o kraniosakrální biodynamice

 • Jógové plynutí s Adél

  Jóga [ze sanskrtu] = propojení, celistvost

  Tradiční jógový systém podle indického mudrce Pataňdžaliho (3 stol. př.n.l.) vnímá jógu jako duchovní cestu postavenou na 8 principech, která napomáhá v sebeuvědomění a používání fyzického těla i mysli a k nalezení své dharmy ("daru"), jež přinášíme na tuto Zem. Tato jóga jako systém se nazývá rádžajóga, nebo také královská cesta.

  Fyzická jóga (ásana) je v tradičním systému jen jedním z těchto 8 principů.

  Ve svém programu se z praktik jógy soustředím na fyzickou jógu z toho důvodu, že v dnešní moderní západní civilizaci jsme veskrze odtrženi od moudrosti našich těl, naopak máme přetíženou hlavu. Propojení se s tělem vede k hlubšími sebeuvědomění a dharmě úplně přirozeně.

  Jógové plynutí s Adél je jemné cvičení, které rozvíjí fyzické i emocionální zdraví.  Umožní uvolnit se, posílit se, zjemnit, opřít se, důvěřovat.

  Zahrnuje jógové cvičení (ásana), dechové techniky (pránajáma), hlubokou relaxaci a meditaci.

 • Intimní jóga pro ženy

Cvičení, jež se vztahuje především k pánevnímu dnu a fyzickému i energetickému středu těla, tzv. centru hara. V angličtině core, v češtině střed. Ve svislé středové linii tato oblast zahrnuje břicho od hrudní kosti až po stydkou kost, od středové linie směrem ven pak bránici a oblast od spodních žeber po lopaty pánevních kostí. Na zadní straně těla pak pokrývá bederní oblast až po hrboly sedacích kostí.

Zjednodušeně můžeme říci jóga pro ženské pánevní dno, břicho, kyčle a bedra.
Protože zahrnuje intimní oblast těla, sjednocujícím názvem je Intimní jóga pro ženy.

 • Vědomá sexualita

Jógové plynutí a intimní jóga se dále splétají s praxí vědomé sexuality.

Slovo tantra pro jeho zatíženost jinými výklady či praktikami nepoužívám. Na tomto místě zmíním jeho význam ze sanskrtu, a to  vlákno/nit, a dále splétání vláken (učení a cvičení), která spojena přinášejí jednotu.

Studuji a předávám tantru jako posvátnou sexualitu pro jednotlivce nebo páry {muž-žena}. Zahrnuje vědomý dotek sebe sama nebo s partnerem. Ve svém programu se věnuji tomu, jak žena může sama kultivovat vlastní sexualitu tak, že je schopná pak tuto praxi naučit i svého partnera při milování. To vše s pochopením, že změnit dřívější návyky nějaký čas trvá a že na této cestě je důležitá především hravost a humor.

Mou vizí jsme my, lidé, kteří pečujeme o zdraví svého vnitřního ekosystému (fyzické, psychické i duchovní  zdraví) a navzájem se v tom podporujeme.

Mou misí je poskytovat celostní programy pro rozvíjení fyzického, emocionálního a sexuálního zdraví pánevní oblasti, především pro ženy. Tyto kultivují celkový vztah ženy k sobě samé (sebeláska) a učí ji umět se zastavit a zpomalit ve zrychleném tempu západní civilizace, aby procítila, kým skutečně je a co si přeje. V návaznosti pak prohlubuje nejen sexuální zdraví, ale i celkovou vitalitu a radost ze života.

Můj styl nese hodnoty, kterými je citlivý, respektující přístup, uzemněnost, jemnost, postupování po dílčích krocích, úcta k jedinečnosti každé z nás, laskavost, radost, praktičnost a humor.

Publikuji články o moudrosti těla a natáčím videa. Tlumočím a překládám v oblastech osobního rozvoje a práce s tělem.

Mé 3+1 oblasti působení (jógové plynutí, intimní jóga a vědomá sexualita) vyučuji v živých kurzech Intimní prostor ženy a v elektronickém kurzu Poklad ukrytý mezi nohama - Moudrost ženského lůna a pánevního dna

Vydala jsem také e-book Moje zdravá jóni: Jak se přírodní cestou uzdravit z kvasinkových infekcí, praktický manuál k akutní léčbě i prevenci vaginálních mykóz.

Poskytuji individuální konzultace spolu s ošetřením Kraniosakrální biodynamikou Praze-Čakovicích.

Vzdělání a absolvované kurzy

Na Masarykově univerzitě jsem vystudovala magisterský obor Překladatelství anglického jazyka a Nizozemský jazyk a literaturu (2012).

K pohybu i tématu duše jsem vždy měla blízko. Od svých 11 let jsem absolvovala mnoho fyzioterapií, v nichž jsem hledala řešení pro mou páteř, která neodpovídala tabulkám ortopedů. Už na gymnáziu jsem si vybírala psychologické a pedagogické semináře.

K józe a meditaci mě pak za dob studií v roce 2007 přivedl náhodně vybraný „tělocvik“ - a vznikla láska na celý život. Kromě filosofické fakulty jsem tak vystudovala 3 celoroční školy tantra jógy pro ženy u MUDr. Moniky Sičové (2013) a jedenapůlletou Školu vědomého doteku, studium kraniosakrální biodynamiky u Michaely Lamany Mazáčové, BCST (2019). Prošla jsem nespočtem kurzů hatha jógy a osobního rozvoje. V roce 2016 jsem doplnila svou praxi o jin jógu a práci s harou. V tvorbě mě dále ovlivnila jóga v pojetí Taťány Ametové (CZ), Adriene Mishler (USA) a Kassandry Reinhardt (CAN).

Vybrané vzdělání od roku 2008:

 • 2018-2019 Kraniosakrální biodynamika. Škola vědomého doteku, Michaela Lamana Mazáčová, BCST;
 • 2019 - Akreditovaný kurz pro instruktory jógy. Improve Academy, Ing. Čestmír Potoček;
 • 2016 - Kraniosakrální terapie I a II - biodynamický přístup. Dům Rukou Světla, Zdeňka Ocelíková;
 • 03/2018 - Healing Trauma Series. Online vzdělávání, Irene Lyon, MSc., Scientuitive - Fitness & Wellness Education Inc., Vancouver, Kanada;
 • 2010-2013 - 3 celoroční školy Tantra jóga pro ženy (Mohendžodáro, OSHO meditace a intimní masáže), MUDr. Monika Sičová, Meditační centrum Lažánky
 • 2012-2013 - Celoroční tantrický výcvik, Igor Samotný a Alice Nováková, Meditační centrum Lažánky
 • 11/2012 - Akreditovaná cvičitelka Mohendžodáro - tantra jógy pro ženy, metodický výcvik, MUDr. Monika Sičová
 • 09/2017 - Vnitřní nastavení hojnosti (Abundance Accelerator), Elena Herdieckerhoff
 • 07/2017 - Probuzení síly citlivosti - kultivace kvalit velmi citlivých lidí, letní škola, Elena Herdieckerhoff
 • 2016 - Manifestuj, online kurz, Sarah Prout a Sean P. Simpson
 • 2016 - současnost - Jóga, online kurzy Adriene Mishler (USA) a Kassandry Reinhardt (CAN)
 • 01/2016 - Intimní masáže - Jóni a lingam, Denisa Palečková a Richard Vojík
 • 2015-2016 - Hatha jóga, Taťána Ametová, Joga Joy Centrum
 • 09/2015 - Facilitační výcvik OSHO meditací, Vatayana, OSHO International Foundation
 • 2015 - Intimní gymnastika - Cvičení na pánevní dno, Surya Cinzia Donnoli 
 • 07/2015 - Tantra pro ženy, Alice Nováková, Meditační centrum Lažánky
 • 07/2014 - Měsíční chýše - Rituál první menstruace, Tamara Melissa
 • 2014 - 2015 - Walk With Me Now, komunita pro podporu osobního růstu. Online platforma, Inelia Benz
 • 2014-2016 - Zelené potraviny a léčivá výživa, praxe, semináře a konzultace, Green Ways
 • 2007-2009 - Hatha jóga a pilates (Masarykova univerzita)

Další oblasti zkušenosti:
Somatic Experiencing® - práce s traumaty & Deep Imagery (2016-současnost)
Emotional Healing Program, Artie Wu (2017)
Vaginální mapování (2015)
Kraniosakrální biodynamika (2011-2012 & 2014)
Dornova metoda & Spirální mobilizace (2011-2012)
Psychoanalýza (2008-2011)
Fyzioterapie & měkké techniky (1997-2004)

Inspirací a vzděláním je mi každý den láska.

Intimní prostor ženy

Kurz rozvíjející ženskou intimitu.
Intimní jóga a aktivní meditace.

Volá mě mé ženství