Není vidět. Tak proč?

„Jak moc bych si bývala přála, aby se ke mně informace o  ženství dostaly již v dospívání. O kolik dříve bych si ho začala vážit – a užívat 🙂 Stále tu a tam od některé ženy zaslechnu „Být chlap, to musí být jednodušší. Radši bych byla chlap.“ A to je velká škoda.

Za těmito větami se skrývá malé propojení s tím nejcennějším, co máme – naše tělo. Je to ale úplně pochopitelné!

Somatického vzdělání (informací o prožívání tělem), se nám ve škole příliš nedostalo.

Schválně, jak u tebe proběhlo vzdělání v oblastech ženství, menstruace, sexualita? Co si pamatuji já, ve škole jsme dostali popis orgánů v hodinách biologie, o menstruaci nám pověděla učitelka  během deseti minut v šatně před tělocvikem a hodina sexuální výchovy znamenala výčet pohlavních chorob.

Nahoty a sexu je sice ve filmech, časopisech a často i ve vlastním žití všude plno, a tedy zdánlivě s tím jako společnost „nemáme problém“, jsme „frí“… Ve skutečnosti ale co se skutečné intimity týče, jsme podvyživení. Držíme půst.

A přesto úplně každá v skrytu duše toužíme zažívat ve svých vztazích skutečnou blízkost a lásku. Toužíme se cítit žensky a toužíme, aby naši muži byli muži – a ne bačkory nebo mačové.

Proč myslíš, že jsem ošukala půlku Žižkova? Protože hledám lásku!
– hrdinka filmu Román pro muže

Prostitutky a jeptišky se od sebe příliš neliší.

Dobrá zpráva je, že teď už je doba, kdy můžeme. Můžeme být ženami a užívat si to. Informace už tu jsou. Můžeme se učit relaxovat svou mysl a opět se spojovat s moudrostí svého těla.

Ženská intimita je pro mne především respektující, láskyplné propojení se svým tělem, myslí i srdcem. Láska a blízkost, kterou jsme ochotny zažívat samy se sebou, mění naše vnitřní vyzařování a postupně se odráží i v našich vztazích.

Věřím, že dnes už je v rodinách i školách situace lepší než před třiceti lety. Přesto jsem přesvědčená, že vzdělání o fyzickém, mentálním i emočním zdraví a intimitě si v našich životech zaslouží daleko více prostoru.

Pak ubude pacientek v čekárnách psychologů, gynekologů a nablýskaných center asistované reprodukce.

Přibude zdravých a spokojených žen.

Pánevní dno není vidět. Ale je zdrojem vnitřních sil. Tak proto.

Intimní jóga je nám velikou podporou.“

— úryvek z online kurzu „Poklad ukrytý mezi nohama: Proč a jak si hýčkat své pánevní dno„, © Adéla Obermajerová. Úvodní kapitola volně ke stažení na www.adelaobermajerova.cz


Je to i pro tebe živé téma
nebo potřebuje ožít, prožít, vyživit?


>>> Více o živém kurzu

Adéla Obermajerová
Šiřitelka všeho dobrého v oblasti moudrosti ženského těla a emocí. Sama si prošla obdobím úzkostí a autoimunitního onemocnění, až z toho všeho našla cestu ven. Na základě hluboké životní zkušenosti inspiruje ženy k nalezení bližšího spojení se svým tělem, a tím i intuicí, zdravím a sexualitou. Je autorkou elektronického kurzu Poklad ukrytý mezi nohama - Proč a jak si hýčkat (cvičit) pánevní dno a e-booku Jak se uzdravit z kvasinkových infekcí. Provází živé kurzy Intimní prostor ženy, individuálně poskytuje ošetření kraniosakrální biodynamikou.
Komentáře