Účinky intimní jógy pro ženy {2. díl}

Jak vlastně intimní jóga působí? Jaké ozdravné procesy spouštíme? Jak je nejlépe integrovat? Tento článek vychází z dotazu mé individuální klientky a navazuje na Účinky intimní jógy pro ženy {1. díl}. Pokud intimní jógu vůbec neznáte, doporučuji nejprve přečíst první díl.

Pracujeme s jógovými ásanami, pánevním dnem, dýcháním a tantrickými cvičeními tak, že je zapojeno nejen fyzické tělo (svaly, orgány, klouby, kosti, hormonální systém), ale i úroveň tekutin a energie: mysl, energetické tělo i emoční stránka.

Rozvádíme pránu (životní energii, v západním světě nazývaná „biodynamická potence“) po těle, a to působí 4 hlavními způsoby.

1. Detoxikačně
2. Navyšuje se energie v těle a začíná lépe proudit.
3. Rozpouští se místa, kde dříve energie stagnovala nebo kudy vůbec neproudila; jinde se její tok reguluje na vhodné množství.
Můžeme si to představit jako tok řeky = ideální je střední proud … většinou máme přespříliš energie v hlavě a stagnaci v pánvi.
4. Stáváme se citlivější ke svému tělu.

Aby tělo a mozek měly čas si po cvičení věci „přeskládat“, řekne si o tom různými způsoby.

Někdy si toho ani nevšimneme a tělo vše integruje ve spánku;
Jindy „vyhlásí“ nezvyklou únavu a větší potřebu spánku nebo času o samotě obecně;
Někdy i očistu třeba dýchacími cestami nebo emoční … že se pár dní cítíme takové křehké, popláčeme si apod.

A jindy třeba cítíme potřebu se jít projít a doslova to „rozchodit“.

Chci Tě povzbudit, abys věděla, že toto jsou přirozené děje, jakými se tělo samo umí uzdravovat.
A my mu tím, co děláme, v tom jen pomáháme 🙂

Obracíme se k prameni energie v těle. K děloze, bedrům, páteři, pánevnímu dnu.

Vytváříme pro sebeuzdravení podmínky a prostor. To se obzvláště děje, když individuální lekci zakončíme ošetřením kraniosakrální biodynamikou. Tato kombinace je ženami velice oblíbená a v podstatě si o ni řekly, abych z lekce a ošetření udělala jeden balíček 🙂

Chci Tě povzbudit, abys v tyto chvíle / dny „přeskládávání“ o sebe pečovala, hýčkala se, byla k sobě laskavá. Nový stav se pak usadí a tělu přijde nová energie. Často si i pak všimneme, jakoby „něco“ v našem chování nebo prožívání bylo jinak, nově, čerstvě.

Tím, že se i stáváme citlivější a vnímavější ke svému tělu, kolikrát si všimneme i nepohodlí, které tělo zažívalo … ale neslyšely jsme ho. Nebo uvolní dříve někde usazenou emoci.

Nejdůležitější je, abychom vždy cvičily jen tak, aby nám to bylo příjemné… lépe postupně a častěji, než jednou za čas chtít cvičit hodně. Když už je toho „moc“, poznáme to. Jsme zkrátka takové přetažené, jakoby „mimo“.

Ráda zodpovím Vaše další otázky.

Adél


Poklad ukrytý mezi nohama: Moudrost ženského lůna a pánevního dna
E-kniha, která provází ženy domácí péčí na 7 dní i celý život

Moje zdravá jóni: Jak se přírodní cestou uzdravit z kvasinkových infekcí
stručná, ale nabitá publikace pro akutní fázi i prevenci

Intimní prostor ženy
Živé kurzy a individuální péče v Praze

 

Adéla Obermajerová
Pomáhá ženám objevit pánevní dno, a díky tomu umět zpomalit, naslouchat moudrosti těla a čerpat svou životní sílu. To vše skrze probuzení svalů pánevního dna, umění dechu, doteku a laskavou jógovou praxi nenáročných pozic. Aby ženy předešly patáliím v pozdějším věku, splnily si sen o pohodové menstruaci, zdravější a radostnější intimitě a případně podpořily svou plodnost a dobře se připravily na porod nebo klimakterium. Péče vede ke spokojenější duši, kdy na sebe přestáváme tlačit a snažit se být „superženami“. Adél je autorkou knihy Poklad ukrytý mezi nohama: Moudrost ženského lůna a pánevního dna a e-booku Jak se uzdravit z kvasinkových infekcí. Založila projekt Intimní prostor ženy. Individuálně poskytuje ošetření kraniosakrální biodynamikou a provází sezeními Moudrost těla. V současné době prochází dlouhodobými výcviky integrativní práce s traumatem a kruhové komunikace. Vystupuje ve veřejném prostoru s cílem edukace a kromě toho miluje putování přírodou, skvělé lidi, spaní venku, les, vodu a život na vesnici na okraji CHKO Křivoklátsko.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů